„Bezpiecznie i twórczo w internecie, czyli…”

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliżają się wakacje – czas wolny od szkolnych zajęć, ale niekoniecznie od aktywności podejmowanych w internecie.

Czy po tygodniach udziału w zdalnych lekcjach sieć będzie dla dzieci tylko przestrzenią zabawy i rozrywki, czy także znajdą się czas na twórcze działania i edukację?

Jak kreatywnie, a przede wszystkim bezpiecznie wykorzystać dwa letnie miesiące, które będą inne niż w poprzednich latach i nadal wiele czasu będziemy spędzać w sieci?

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu webinarów „Bezpiecznie i twórczo w internecie, czyli…”, podczas których eksperci Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz Dyżurnet.pl podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zależy nam, podobnie jak Państwu, by nasi najmłodsi spędzili wakacje bezpiecznie i z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu.

Najbliższy webinar – „Jak dzieci spędzą wakacje? I jak możemy je do tego przygotować?” – odbędzie się już 17 czerwca 2020 r. Będzie on prowadzony w formie transmisji live na Facebooku OSEhero – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Spotkanie potrwa 30 minut (od 14:00 do 14:30).

Dla tych osób, które nie będą mogły uczestniczyć w webinarze online, będzie on dostępny na kanale YouTube Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Najważniejsze zasady cyberbezpiecznych wakacji przybliży Martyna Różycka - kierownik zespołu Dyżurnet.pl, który już od 15 lat reaguje na anonimowe zgłoszenia o nielegalnych i szkodliwych treściach, które są publikowane w internecie. Najczęściej ofiarami takich materiałów są dzieci.

Lista cyberzagrożeń wciąż się wydłuża. Szczegółowe informacje na ich temat – wraz z procedurami postępowania – znajdą Państwo w dwóch częściach poradnika „Bezpieczeństwo online w szkołach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”: część 1, część 2. Zapraszamy do lektury!

Zachęcamy do czynnego udziału w webinarze oraz życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!

Zespół OSE – Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

ose.gov.pl

facebook.com/OSEheropl/

 

.